اهدا ارشيو ديجيتالى رادیو صدای کردهاى مقيم امريكا ،سایت رسمی کمیته كردهاى مقيم امريكا به پروژه اسناد ديجيتالى دانشگاه يوسى ال اى كاليفرنيا

اهدا ارشيو ديجيتالى رادیو صدای کردهاى مقيم امريكا ،سایت رسمی کمیته كردهاى مقيم امريكا به پروژه اسناد ديجيتالى دانشگاه يوسى ال اى كاليفرنيا

 ٩ سپتامبر ٢٠١٣
soraya-ucla.jpg
اهدا ارشيو ديجيتالى رادیو صدای کردهاى مقيم امريكا ،سایت رسمی کمیته كردهاى مقيم امريكا و سایتهای زن کرد به سه زبان انگليسى، فارسى و كردى شامل مصاحبه هاى تهیه شده و اختصاصی رادیو به پروژه اسناد ديجيتالى دانشگاه يوسى ال اى كاليفرنيا. اين ارشيو که شامل صدها مقاله ،عکس و فیلم می باشد و به محققان در زمینه مسائل ایران و کردها برای تحقیقاتشان در زمینه مسائل سیاسی و اجتماعی و روانشناختی یاری می رساند و همچنین به حفظ این آثار کمک می کند توسط دکتر شارون فارب مسئول این پروژه با بالاترين ارزش نقدی منابع دیجیتالی را که در قوانین کتابخانه می گنجد ارزشيابى کردند و آن را هدیه گرانبهایی برای کارهای تحقیقی دانشگاه جهت فرصت دادن به پژوهشگران وحتی تهیه کنندگان فیلمهای مستند در آینده محسوب کردند.

 اخیرآ کمیته کردهای مقیم امریکا برای دموکراسی و حقوق بشر جهت یاری رساندن به منابع پژوهش و تحقیق و در ادامه پروژه های خود دست به تقدیم منابع دیجیتالی خود به یکی از بزرگترین کتابخانه ها و مراکز پژوهشی آمریکا زد.

کتابخانه دانشگاه ایالتی لوس آنجلس یوسی ال اى یکی از 10 کتابخانه و مرکز تحقیقاتی بزرگ در آمریکا است . این کتابخانه دارای 8 میلیون کتاب و 70 هزار مجموعه علمی و آکادمیک است.این کتابخانه سال 1883 میلادی احداث شده است.

درماه  مارچ امسال کتابخانه دانشگاه يوسى ال اى دست به راه اندازی نرم افزار های دگرگون زد. بخشی از این پروژه مهم و بزرگ به نگهداری منابع و مآخذ دیجیتالی که در بستر زمان امکان اضمحلال و فناشدن آنها به دلایل تکنیکی وجود دارد اختصاص داده شده است. این مجموعه جدید بخشی از پروژه بین المللی آرکادیا برای حفظ منابع دیجیتالی است . پروژه بین المللی فانی دیجیتال توسط صندوق آرکادیا پشتیبانی می شود. این پروژه کار اولیه خود را با تمرکز بر روی یک مجموعه ای از اسناد میدان تحریر ، مواد جمع آوری شده از تظاهرات در ابتدای میدان تحریر قاهره در ماه مارس ٢٠١١ در طی قیام مصر آغاز و به مجموعه بعدی دیگر مربوط به به سیاست خاورمیانه با تمرکز بر جنبش خود جوش مردم يران در سال ٢٠٠٨ و بعد از آن كه تحت عنوان جنبش سبز ایران موسوم است مي باشد که به گردآوری ابزاری برای برنامه ریزی، ارتقاء و گزارش از اعتراضات جنبش سبزاختصاص یافته است.

در جریان این کارخانم الیزابت ترون  كانديداى دكترى اين دانشگاه و آقای علی جمشیدی، بنیانگذار و مدیر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی برای توزیع اطلاعات در مورد جنبش سبز و اعتراضات بعد از انتخابات آن در این پروژه پیشنهاد خانم ثریا فلاح مبنی بر همکاری با این پروژه اختصاصآ در زمینه مسائل کردستان و زنان کٌرد را با مسئولین کتابخانه و مرکز تحقیقات علوم اجتماعی دانشگاه در میان گذاشتند و با استقبال و اشتیاق دانشگاه که از مجموعه ای غنی برخوردار می شد روبرو شدند. از این روی خانم ثریا فلاح به نمایندگی کمیته کردهای مقیم امریکا برای دموکراسی و حقوق بشر با این پروژه برای اهدا و معرفی منابع کردستان شامل عکس و فیلم و مجموعه مقالات و … به همکاری نزدیک پرداخت.

رادیو صدای کردستان ،سایت رسمی کمیته كردهاى مقيم امريكا ، سایتهای زن کرد به سه زبان ، مصاحبه هاى تهیه شده و اختصاصی رادیو از مجموعه های اهدايى به این پروژه هستند که شامل صدها مقاله وعکس و فیلم می باشد و به محققان در زمینه مسائل ایران و کردها برای تحقیقاتشان در زمینه مسائل سیاسی و اجتماعی و روانشناختی یاری می رساند و همچنین به حفظ این آثار کمک می کند. دکتر شارون فارب مسئول این پروژه بالاترين ارزش نقدی منابع دیجیتالی را که در قوانین کتابخانه می گنجد تعیین کردند و آن را هدیه گرانبهایی برای کارهای تحقیقی دانشگاه جهت فرصت دادن به پژوهشگران وحتی تهیه کنندگان فیلمهای مستند در آینده محسوب کردند.

دانشگاه برای قدردانی ، کتاب باارزش “یک قرن یوسی ال ا” را به او تقدیم کرد و رسمآ طی نامه ای کتبآ تشکر کرد. منابع به زودی در اختیار علاقمندان قرار می گیرد. اگر مایلید به این پروژه یاری رسانید فیلم و عکسهای خود را در زمينه جنبشها و حركتهاى اعتراضى مردم ايران در چند سال آخير را از طريق اي ميل زير برای ما ارسال کنید. اين مطالب با نام خود شما در سايت چاپ و به كتابخانه دانشگاه يوسى ال اى ارسال خواهد شد.

 ده نگى كورده كان له ئه مريكا بو ديموكراسى و ئاشتى و ئازادى   VOKRadio.com
  + براي شنيدن برنامه هاي راديو  روي تصوير راديو كليك كنيد  

 vokradio.jpg


free stats

Listen 2 vokradio at http://vokradio.listen2myradio.com

  مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

Share on facebook Share on twitter Share on google_plusone_share Share on print More Sharing Services

About Kurdish American Committee for Democracy and Human Rights in Iran(kacdhri)

Kurdish American Committee for Democracy and Human Rights in Iran On November 2005 a group of Kurdish-Americans decided to organize a committee to work on Kurdish issues in Iran and to build a relationship among Iranian opposition groups toward democracy in Iran. The following points clarified a need for organizing and helping the Iranian political parties to come together and to start coordinating their efforts We considered that: 1. Iran is not a homogeneous ethnic society and formidable Iranian opposition parties are aligned with separate ethnic groups. 2. Persians are a minority who has been the dominating power since the end of WWI and all other minority groups have revolted at some point during the 20th century and continue to do so in this century. 3.Kurdish struggle for human rights and self-determination is the longest and most mature democratic national movement in Iran, the only one to have developed a constitution for a democratic society (The Republic of Kurdistan, Mahabad 1947). 4. We considered that any political opposition to the Islamic regime without the involvement of Turkmans, Baluoch, Azeri, Kurd and Arab groups would fail. 5. Almost all Persian nationalist parties have vowed to side with the Islamic regime to “fight” minority groups and democracy. Based on the above ideas and considerations, Kurdish Americans from Iran organized a Committee for Democracy on December 2005. “Kurdish American Committee for democracy in Iran” had a sense of obligation to take an active role in organizing the Iranian opposition groups by:

Posted on September 9, 2013, in Farsi. Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: