فرياد دو جوان محکوم به اعدام٬ زانيار و لقمان مرادی خطاب به احمد شهيد و نهادهای مدافع حقوق انسانی نگذاريد اعدام شويم!

فرياد دو جوان محکوم به اعدام٬ زانيار و لقمان مرادی خطاب به احمد شهيد و نهادهای مدافع حقوق انسانی نگذاريد اعدام شويم!

با سلام و احترام جناب آقاي دکتر احمد شهيد

نگارش اين نامه از طرف ما دو نفر زانيار مرادي و لقمان مرادي شايد براي شما تازگي نداشته باشد٬ اما ما دو نفر براي اثبات بي گناهي و نجات دادن جان خود از حکم ناحق اعدام٬ به سازمان ملل و مجامع حقوق بشري تکيه و خواستار کمک هستيم و از آنها ياري ميطلبيم. حتي اگر لازم باشد ما اين نگارش را چندين بار تکرار خواهيم کرد تا بتوانيم از وضعيت دشوار و حکم ناعادلانه و غير انساني اعدام رهايي يابيم. همانطور که قبلا هم به اطلاع شما رسانديم٬ به مدت پنج سال است ما درد و رنجهاي بسياري را تحمل کرده ايم. از سناريو سازيهاي وزارت اطلاعات از کينه و انتقام گيريهايي که جوانان را به نابودي ميکشانند٬ دوري از خانواده هايمان و چيزهايي که شايد بازگو نکردن آن براي ما بهتر باشد تا آن خاطره هاي تلخ و ناگوار را از ياد ببريم. بعد از اين همه مدت تحمل درد و رنجها و خبر رساني ما همچنان درد و خستگي شديدي احساس ميکنيم. اما چيزهايي وجود دارد که مانع گسترش اين زخم ميشود. يکي اينکه سازمانهاي حقوق بشري و سازمان ملل اقدامات انسان دوستانه را در حق ما دريغ نکرده و تا امروز هم زنده ماندن خود را مديون اين سازمانها ميدانيم. ديگري بي گناه بودن خودمان اين اعتماد بنفس را به ما داده است که مرتب اعلام کنيم در حق ما و عليه ما پرونده سازي صورت گرفته است.

همانطور که قبلا هم برايتان نوشته بوديم٬ تمامي مراحل پرونده ما از زمان بازداشت تا اعلام حکم با قانون شکني هاي شديد همراه بوده است. شکنجه هاي شديد و طولاني مدت که منجر به نقض اعضاي بدن ما شده است. يادآوري چندين ماهه زندان انفرادي و عدم امکان ملاقات و حتي تلفن با اعضا ي خانواده٬ تهديدها و توهين ها ي شخصي و اعتقادي و… وادار نمودن ما به اعترافات کاذب و نادرست عليه خود٬ تنها بخش کوچکي از اين قانون شکني هاي مرتبط با پرونده ما است.

جناب دکتر احمد شهيد!

ما هيچ اميدي به پيگيريهاي قانوني جمهوري اسلامي نداشته و نداريم. اما به عنوان دو جواني که در زير حکم اعدام بسر ميبريم و هر لحظه سايه مرگ را بر سر خود مي بينيم٬ از شما انتظار داريم تا با اقدامات وپيگيريهاي موثر خود در جوامع بين المللي٬ حقوق از دست رفته اين دو شهروند کرد و ساير زندانيان سياسي عقيدتي را دنبال نماييد و در جهت احقاق حقوق آنها تلاشهاي لازم را انجام دهيد.

با تشکر زانيار و لقمان مرادي زندان گوهردشت ايران

14 . 06. 1392

باز تکثير از کميته بين المللي عليه اعدام

۷ سپتامبر ۲۰۱٣

Source: Persian2English

Posted on September 9, 2013, in Farsi. Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: