اعتراض مدافعان حقوق بشر وفعالان سياسى لوس آنجلس به آزار و شكنجه زندانيان سياسى در ايران

اعتراض مدافعان حقوق بشر وفعالان سياسى لوس آنجلس به آزار و شكنجه زندانيان سياسى در ايران

٢١ آوريل ٢٠١٤

به دعوت سازمانهاى و نهادهاى حقوق بشرى لوس آنجلس و همصدا با ساير مدافعان حقوق بشر در جهان، روز يكشنبه ٢٠آوريل ٢٠١٤ در محل سازمان دولتى فدرال امريكا در وست وود لوس آنجلس و با حضور عده اى از ايرانيان واعتراض مدافعان حقوق بشر وفعالان سياسى نمايندگان سازمانهاى سياسى و حقوق بشرى ، اقدامات غير انسانى و ضد حقوق بشرى ماموران گارد زندان اوين، ماموران امنيتى وزارت اطلاعات در حمله به بند ٣٥٠ زندان اوين كه منجر به زخمى شدن تعدادى از آنان، انتقال بيش از ٣٠ تن از آنان به سلولهاى انفرادى، غارت  وسايل شخصى و تعلقات ناچيز زندانيان سياسى شد را به شدت محكوم نمودند و خواستار شناسايى عاملان و آمران اين جنايت شدند. تظاهرات كنندگان همچنين از مقامات بین المللی و نهادهای حقوق بشر در جامعهء جهانی درخواست نمودند که برای حفظ جان این زندانیان سیاسی و وجدانی و عقيدتى، جمهوری اسلامی ايران را مورد سوال قرار دهند. تظاهرات كنندگان نياز به همبستگى سراسرى ميان همه مدافعان حقوق بشر و فعالان سياسى را براى مقابله با موج جديد اعدامها، دستگيريها، شكنجه و آزار و اعدام زندانيان سياسى امرى ضرورى دانستند.

در اين گردهمايى حاميان مادران پارك لاله-جنوب كاليفرنيا حضور چشمگيرى داشتند و در انتهاى اين مراسم پيام آنان باحضور تظاهرات كنندگان قرايت شد.

در زير متن پيام حاميان مادران عزادار پارك لاله- جنوب كاليفرنيا كه توسط خانم ثريا فلاح قرائت شد آورده شده است.

ما حامیان مادران عزادار ایران پارک لاله جنوب کالیفرنیا همصدا با سایر کنشگران و مدافعان حقوق زندانیان سیاسی در ایران حمله وحشیانه و غیر انسانی‌ به بند ۳۵۰ اوین و ضرب و شتم دهها زندانی سیاسی ، انتقال زندانیان به زندان انفرادی و زیر پا گذاشتن حقوق انسانی‌ زندانیان را به شدت محکوم می‌کنیم.

‎آنچه در روز پنجشنبه ۱۷ آوریل اتفاق افتاد را از سلسله اقدامات غیر انسانی‌ دستگاه امنیتی ، مأموران وزارت اطلاعات ، عوامل زندان، سربازان گارد   سازمان زندانها که حتی به حقوق مکتوب شده در قوانین سازمان زندانهابراى زندانيان نيز پایبند نیستند می‌دانیم. اما این بدان معنا نیست که مسئولیت زخمی شدن بیش از ۳۰ تن و به زندان انفرادی فرستادن زندانیان ،شکستن سر و دست ، بى توجهى به حمله قلبی زندانيان در هنگام حمله به بند، پاره شدن رگ دست زندانیسياسى، باتوم خوردن آنان را تنها به حساب عوامل ذکر شده بگذریم.

ما معتقدیم که آقای روحانی که از زمان روى كار آمدنشان بی‌ سابقه ترین  ميزان اجرا و صدوراعدام را در پروانه كارى خود دارند و همينطور دستگاه قضایی ایران که بی‌ محابا دستور اعدام فرزندان مردم ما را صادر میکنند در این عمل سهیم هستند. اکنون چه کس و کسانی‌ باید پاسخگوی انتقام جویی و کینه کشی‌ علیه زندانیان باشند؟ چه کسی‌ پاسخگوی اعدام  زندانیان سیاسی بلوچ و کرد در دو هفته اخيرمی‌باشد؟

ما معتقديم كه جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با وحشت روبه افزون خود  در از دست دادن كنترل مردم ناراضى و به جان آمده كشورمان دست به دستگیری‌های گسترده در خوزستان و بلوچستان ، عدم رعایت حقوق زندانیان ، و اعدامهای بدون شرح و دلیل درکردستان، و همينطور حمله گروهی به جان زندانیان سياسى و زیر پا گذاشتن حقوق انسانی‌ آنان دست میزند ‫.


‎ ما حامیان مادران عزادار حامى و پشتيبان این فرزندان در بند خود هستیم و به همراه ديگر مدافعان حقوق بشر در سرتاسر جهان فریاد مظلوميت و حق طلبى آنان را به گوش جهانيان مي رسانيم .
‎دیگر حصارهای زندان نمیتواند فریادآنها را خفه کند. ما حاميان مادران عزادارپارك لاله‫-‬ جنوب كاليفرنياخواهان توقف سريع آزار و آذيت زندانيان در همه زندانهاى ايران هستيم‫.‬

ما خواهان رسيدگى فورى پزشكى به وضع زندانيانى هستيم كه در اثر اين فاجعه حمله به بند ٣٥٠ و ديگر زندانيانى كه در طى زندانى بودن خود چه بر اثر شكنجه و آزار و چه بر اثر بى توجهى پزشكى در رنج و عذاب به سر مي برند هستيم‫.‬

ما خواهان رسيدگى مراجع بى طرف بين الملى و حقوق بشرى براى رسيدگى به اين جنايت و ساير بي عدالتيها و ظلمهايى هستيم كه در طى عمر رژيم جمهورى اسلامى و در زندانها بر زندانيان رفته است هستيم‫.‬

ما از همه نهادها و سازمانهاى بين المللى مدافع حقوق بشر ، رسانه ها و روزنامه نگاران متعهد، و سياستمداران مرتبط با مذاكرات با دولت جمهورى اسلامى ايران مي خواهيم كه از همه نفوذ و توان خود براى توقف موج جديد شكنجه و آزار و اعدام زندانيان سياسى در ايران و همچنين شناسايى و محاكمه عاملان و آمران اين جنايتها استفاده كنند‫.


‎ صدای ما صدای فرزندان در بندمان است، سکوت ما امكان تکرار این حوادث ناگوار را میدهد. نگذاريم بار ديگر فجايع قتل عام زندانيان سياسى در دهه ى ٦٠ تكرار شود‫.‬  صدای فرزندان دربندمان باشیم.

حاميان مادران عزادار پارك لاله‫-‬جنوب كاليفرنيا
‎٢٠ آوريل ٢٠١٤

DSC07743

Posted on April 21, 2014, in Farsi. Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: